Angielski dla dzieci w Gorzowie Wielkopolskim

Innowacyjne zajęcia z języka angielskiego dla dzieci 4-6 lat. Nauka autorską metodą The Flibets opartą na podręcznikach światowej sławy autorki wielu książek Virginii Evans oraz przy pomocy Robota Emys.

Nauka metodą the Flibets daje bardzo wyraźne efekty już po kilku lekcjach. Dziecko uczy się u nas w bardzo przyjaznej atmosferze, z pełnym zaangażowaniem. Każda lekcja jest przemyślana i podzielona na wiele etapów. Każda gra ma swój cel: powtórzenie materiału, utrwalenie zdań, nauka nowych umiejętności. Uatrakcyjniamy zajęcia w bardzo różny sposób. Jednym z faworytów jest Emys dziecięcy robot, który mówi do dzieci tylko po angielsku. Korzystamy z tablicy interaktywnej i aplikacji, mamy mówiący długopis, historyjki do których jest wiele ćwiczeń aktywizujących. Zajęcia co chwilę angażują naszych uczniów do działania. Stawiamy na ruch, radość, zabawę i ambitny program nauczania. Podręczniki są tak dobrane, by ich program wybiegał poza szkolną podstawę programową. Dzięki temu nasi uczniowie wiedzą znacznie więcej od swoich rówieśników.

OPINIE O SZKOLE

Dlaczego tak pracujemy?

Naszą misją jest nauczanie w oparciu o  efekty. Każda lekcja ma  cel: nauczyć czegoś nowego i utrwalić wiedzę wcześniej zdobytą.  Nasza metoda oparta jest na metodzie CLIL, rekomendowanej przez Radę Europy. Oznacza to, że dzieci nie tylko uczą się języka, ale również poznają wiedzę o świecie, krajach anglojęzycznych, poznają kulturę innych państw i zdobywają wiedzę szeroko pojętą. Podręczniki nasze mają specjalne sekcje CLIL. My nie wierzymy, my już na podstawie 14 lat doświadczeń wiemy, że ucząc się z nami Twoje dziecko będzie nie tylko mówiło po angielsku, ale również wyrośnie na człowieka z szeroką wiedzą ogólną i umiejętnością pracy samodzielnej. Wszystko to w wyjątkowo radosnej atmosferze i ruchu. Nie znosimy nudy i nasi uczniowie to wiedzą.

Nasze zajęcia rozwiewają wszelkie wątpliwości rodziców

Bardzo często zapraszamy Rodziców na pierwszą lekcję, by zobaczyli w jaki sposób pracujemy i radzimy sobie z zachowaniem dzieci w grupie.  Nasze lekcje są bardzo różnorodne, dzieci mówią, śpiewają, utrwalają wiedzę, przez różne aktywności. Czytamy książeczki, gdyż posiadamy własną biblioteczkę, pracujemy z mówiącym długopisem Aldik, aplikacjami, robotem Emys, a wszystko to by nauka była wyjątkową przygodą. Dodatkowo dzieci w domu mają dostęp do aplikacji, dzięki czemu mogą utrwalać wiedzę zdobytą na lekcji, a co znacznie ważniejsze otoczyć się językiem poza salą lekcyjną. Rodzice są zachwyceni, a dzieci nie mogą doczekać się kolejnej lekcji.

Dlaczego warto?

Mamy ambitny program nauczania

Nasze podręczniki zawierają szerszy program nauczania, niż te używane w placówkach publicznych.

Każda lekcja to przygoda.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, ze jeśli dziecko pokocha zajęcia z języka angielskiego, to zaangażuje się w pracę na lekcji. W zwizku z tym każda lekcja, to cos nowego, niespodzianka i przeżycie różnych sytuacji.

Wyjątkowo bogate materiały dydaktyczne.

Każdy lektor ma do dyspozycji bardzo bogaty zasób materiałów dydaktycznych. Oprócz tego dostępne są aplikacje, płyty z nagraniami do książek, pacynki, robot Emys i prze różne gadżety, urozmaicające pracę na lekcji.

Czy dzieci w wieku przedszkolnym powinny uczyć się języka obcego?

Według badań, dzieci podejmujące naukę języka obcego w wieku przedszkolnym mają największą szansę na przyswojenie systemu dźwiękowego języka, a tym samym doskonalszą wymowę i lepsze zrozumienie osób, dla których jest to język ojczysty. Większa plastyczność mózgu i elastyczność organów mowy, charakterystyczna dla dzieci, które wciąż opanowują swój język ojczysty, daje im lepsze możliwości w przyswajaniu obcych dźwięków i melodii innego języka. Ma to zasadnicze znaczenie dla rozwoju umiejętności komunikacyjnych w języku obcym i ogólnego sukcesu w opanowaniu tego języka w przyszłości.

Twoja ścieżka do nas

Grupy wiekowe

Liczebność grup 4-8 osób

Angielski w Gorzowie

4 latka

Angielski w Gorzowie

5 lat

Angielski w Gorzowie

6 lat

Jakimi materiałami dysponujemy?

Zestaw kart obrazkowych, historyjek, gier

Każdy nauczyciel otrzymuje pakiet różnorodnych materiałów, z których korzysta cały rok. Specjalne karty obrazkowe to praktyczna pomoc w nauce słownictwa. Służą do wprowadzania nowych słów i zwrotów, a także do powtórek, dodatkowych ćwiczeń i gier pamięciowych. Dzięki nim uczeń kojarzy ilustrację z wymawianym słowem, co ułatwia naukę, a nauczyciel unika tłumaczenia wyrazów i zwrotów na język polski.

Angielski dla przedszkolaków

Mówiący długopis Albik.

Użyta do stworzenia książki technologia pozwala korzystać z książek nawet dzieciom w wieku przedszkolnym, które nie potrafią jeszcze czytać. Dzięki niej mogą same „przeczytać“ bajkę lub w formie zabawy nauczyć się rozpoznawać kolory, cyfry, litery czy rozmaite kształty. W książce zawarte są również gry edukacyjne, które pozwalają na ćwiczenie umiejętności zdobytych przez dziecko we wcześniejszych etapach korzystania z książki.

Angielski Drezdenko

Robot Emys

EMYS jest pierwszym zaawansowanym robotem edukacyjnym tego typu na świecie, pozwalającym dzieciom w wieku 3-9 lat uczyć się języka angielskiego poprzez zabawę. Komunikuje się głosem dziecka z doskonałym brytyjskim akcentem, dostarcza treści związane z codziennym światem dziecka, przez co osadza je w języku (immersja językowa). EMYS wyraża emocje, czuje, widzi, reaguje na dotyk, utrzymuje kontakt wzrokowy, angażuje dzieci w zabawę i chwali za postępy.

Podręczniki

Zac i jego przyjaciele zapraszają do swojego kosmicznego świata i poprzez ekscytujące historyjki oraz stymulujące zadania zachęcają do nauki języka angielskiego. Dziecko wycina, koloruje, przykleja, wykonuje zadania stymulujące pracę rączki oraz poznaje fakty z życia realnego.

Aplikacja na telefon

Kurs jest znakomitą kombinacją różnych elementów - tradycyjnych i cyfrowych - które w pełni wspierają nauczyciela i rodzica oraz czynią naukę bardzo atrakcyjną dla ucznia! Aplikacja pozwala uczniowi m.in. na obejrzenie animowanych wersji zawartych w podręczniku historyjek i piosenek, a także filmików do sekcji CLIL. Dzięki temu dziecko może swobodnie utrwalić wszystko w domu i otoczyć się językiem poza sala lekcyjną.

Płyta interaktywna

Oprogramowanie do tablicy interaktywnej zawiera bogaty wybór ćwiczeń i zadań ze wszystkich modułów podręcznika oraz ilustracje, w pełni animowane historyjki i piosenki, teksty i nagrania. Oprogramowanie jest zamieszczone na specjalnej platformie cyfrowej. W naszej szkole posiadamy tablice interaktywne, przez co mamy możliwość korzystania i urozmaicania lekcji. Oczywiście to tylko podstawy, mamy znacznie więcej wszystkiego.

Czego się spodziewać po lekcji próbnej?

Spotka Robota Emys

Pozna głównego bohatera Zaka

Pozna interaktywny długopis ALDIK.

najlepsza szkoła Językowa w woj. lubuskim w 2022r. według plebiscytu Gazety Lubuskiej.

Metoda The Flibets została wyróżniona na zjeździe właścicieli szkół językowych i placówek edukacyjnych w Warszawie. Zostaliśmy Liderem Branży Edukacyjnej 2022. Wybrano nas spośród tysięcy innych szkół.

Skontaktuj się z nami

Email Address

kontakt@szkolajezykowa.pl

Zadzwoń

662078118

Address

ul. Szkolna 14c/1 Drezdenko, ul. Sikorskiego 100/8 Gorzów Wielkopolski (na osiedlu Europejskim adres będzie od sierpnia 2022).