Trwają zapisy na drugi semestr

Zapraszamy na innowacyjne zajęcia z Robotyki z Lego We Do. Rodzicu jeśli szukasz ciekawej alternatywny mądrego spędzania czasu wolnego przez swoje dziecko to z pewnością te zajęcia są czymś dla niego. Dzięki użyciu popularnych klocków nauka staje się zabawą i angażuje każdego zarówno chłopców jak i dziewczynki.

Zajecia te pomagają w rozwijaniu umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania).

Każdy projekt lekcji został opracowany na podstawie 3 faz:

• Odkrywanie – uczniowie poznają naukowe zagadnienie i pytanie mu towarzyszące, dyskutują nad możliwymi rozwiązaniami
  • Kreowanie – uczniowie budują, programują i modyfikują model złożony z Lego. Projekt może być typu: badawczy, rozwiązujący problem lub tworzący model.
  • Dzielenie się wynikami pracy – uczniowie opisują swój projekt i dzielą się zdobytym doświadczeniem

W trakcie zabawy zestawem dzieci mają możliwość rozwijania swoich pomysłów, wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poznania otaczającego ich świata. Projekty mają różny stopień trudności i pokrywają wiele zagadnień m.in. związanych z codziennym życiem, zasadami fizycznymi, nauką o Ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii. Projekty WeDo 2.0 skupiają się na rozwijaniu ośmiu nawyków ważnych dla naukowca i inżyniera:

• Zadawanie pytań i rozwiązywanie problemów
  • Użycie modeli
  • Projektowanie prototypów
  • Badanie
  • Analiza i interpretacja danych
  • Wykorzystanie logicznego rozumowania (szukanie wzorców itp.)
  • Zaangażowanie w dyskusję
  • Uzyskanie, ocena i przekazywanie informacji

Przede wszystkim iż zajecia te mają wiele zalet. W trakcie zajęć Twoje dziecko trenuje:

• kreatywność
  • komunikatywność
  • pracę w grupie
  • wyobraźnię
  • inteligencję
  • koncentrację uwagi
  • logiczne rozumowanie
  • cierpliwość
  • precyzję
  • spostrzegawczość
  • orientację wizualno – przestrzenną
  • dają dziecku świetną zabawę połączoną z kreatywną edukacją

Ponadto zajęcia z klockami lego to również wpływ na rozwój manualny dziecka, rozwój umiejętności myślenia abstrakcyjnego. Zajęcia ukierunkowane są na rozwój komunikacji werbalnej oraz nie-werbalnej, uczenie się negocjacji oraz wyrażania własnych uczuć, pokonywania trudności. .

Forma prowadzenia zajęć.

• zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu
  • czas trwania zajęć to 90 minut
  • co tydzień dziecko robi własnego , nowego poruszajacego się robota
  • zajęcia mają charakter grupowy max 8 osób, uczniowie pracują w parach
  • każde zajęcia dotyczą innej tematyki

Program zajęć jest dostosowany do wieku i możliwości rozwojowych dzieci. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela z kwalifij=kacjami peadagogicznymi , po szkoleniach w robotyki.

robotyka w drezdenku

Miejsce zajęć.

Skontaktuj się

Zajęcia będa odbywały się w dwóch miastach. Gorzowie Wielkopolskim i Drezdenku.

Jak zapisać dziecko?

ZADZWOŃ LUB

WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ

Proszę wpisz swój adres e-mail byśmy mogli się z Tobą skontaktować.
Jednocześnie informujemy, że zgoda jest jednoznaczna z pozwoleniem na wysyłanie newslettera i ofert marketingowych.